Loading Events
Find Events

Event Views Navigation

Events for 06/10/2017

Day Navigation

All Day

Nata e dymbëdhjetë

October 1 - October 31
Teatri Metropol, Teatri Metropol, Rruga Ded Gjo Luli,
Tirana, Albania

Nata e dymbëdhjetë Autori më me ndikim në të gjithë dramaturgjinë botërore, William Shekspir do të vijë në skenën e Metrololit në sezonin dimër 2017, me shfaqjen “Nata e Dymbëdhjetë”. Ngjarjet e kësaj komedie cilësuar nga pjesa më e madhe e studiuesve si më e mira e tij, ndodhin në Ilirinë e kohërave të hershme …

Find out more »

Liria e Shpirtit

October 1 - October 31
Art & the City, Pazari i Ri
Tirana, Albania
Liria e Shpirtit-calendar.Al

Liria e Shpirtit një ekspozitë personale e artistes Blerta Xhomo Tiranë, në Art & the City    

Find out more »
11:00

Muzeu im

October 6 @ 11:00 - 17:00
|Recurring Event (See all)

An event every week that begins at 11:00am on Friday, repeating until 29/12/2017

Muzeu Historik Kombëtar – The National Historical Museum, Muzeu Historik Kombëtar
Tirana, Albania
Muzeu im-calendar.Al

Muzeu im Tiranë, në Muzeun Historik Kombëtar çdo të premte në orën 11.00   A keni ndonjë unazë që jua ka lënë pas gjyshi apo gjyshja? Ndonjë vazo të vjetër në shtëpi? Apo çdo objekt tjetër që posedoni dhe vjen nga e shkuara e largët? Muzeu Historik Kombëtar na fton çdo të premte, të marrim …

Find out more »
19:00

Koncert i Orkestrës Simfonike RTSH

October 6 @ 19:00 - 20:30
Katedralja Ortodokse – Orthodox Cathedral, Katedralja Ortodokse – Orthodox Cathedral
Tirana, Albania
Orkestra Simfonike RTSH-calendar.Al

Koncert i Orkestrës Simfonike RTSH Tiranë, në Qendren Kulturore te Katedrales Orthodhokse më date 6 Tetor 2017, ora 19.00 ne Qendren Kulturore te Katedrales Orthodhokse ne Tirane per te ndjekur koncertin simfonik me dirigjente Anna Volchenko (Rusi) dhe soliste Elena Ayusheeva -Soprano (Rusi). Ju mirepresim ne kete mbremje per te degjuar perla nga kompozitoret ruse.

Find out more »
+ Export Events