Loading Events
Find Events

Event Views Navigation

Events for 04/08/2017

Day Navigation

All Day

Rroftë

April 21 - September 23
“Marubi” National Museum of Photography – Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi”, Muzeu Kombëtar i Fotografisë "Marubi"
Shkodër, Albania
Ekspozita Rrofte -calendar.Al

Rroftë Shkodër - në Muzen  Kombëtar të Fotografisë, “Marubi” 21 prill – 23 shtator 2017   Ekspozita “Rroftë”, kuruar nga Blerta Hoçia do të prezantohet në sallën e ekspozimit në Muzen  Kombëtar të Fotografisë, “Marubi”, Shkodër.  Kjo ekspozitë kërkon të nxjerrë në pah një përbërës kaq të rëndësishëm në zhvillimin e historisë së çdo shoqërie, por …

Find out more »

The Legend is back home

July 6 - August 20
Galeria Kalo, Galeria Kalo, Rruga Ibrahim Rugova 1
Tirana, Albania
The legend is back home-calendar.Al

The Legend is back home Venue: GALERIAKALO Vernissage: 6 July 2017 at 19.00 hrs 6 July - 20 August 2017   ROZAFA IS BACK HOME The legend of the citadel of Shkodra – ROZAFA – remains a curious case. The sublime act of self-sacrifice of the young wife, ROZAFA, to the benefit of the city …

Find out more »

Vepra të kthyera

July 21 - August 25
Galeria Kombëtare e Arteve – National Arts Gallery, National Arts Gallery, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania
Vepra te kthyera-calendar.Al

Vepra të kthyera Tiranë - në Galerinë Kombëtare të Arteve 21 Korrik – 25 Gusht 2017 Gjatë muajve korrik dhe gusht 2017, Galeria Kombëtare sjell për publikun një ekspozitë me vepra dhe autorë shqiptar nga fondi i saj. Janë 45 piktura dhe 9 skulptura të cilat kanë një histori të veçantë. Me qëllim ekspozimin dhe …

Find out more »

Turtle Fest 2017

August 4 - August 6
Drymades Beach Dhërmi, Drymades Beach
Dhërmi, Albania
Turtle Fest 2017-calendar.Al

Turtle Fest 2017 6 YEARS - Your Summer Music Festival Drymades Beach 4, 5, 6 Gusht 2017 Web: www.turtle-fest.com Facebook: Turtle Fest Instagram: @turtlefest.al Turtle Fest hyn në edicionin e tij të 6-të si një histori e konsoliduar suksesi, një realitet artistik dhe kulturor gjithnjë në zhvillim, i cili vit pas viti pasurohet prej entuziazmit …

Find out more »
11:00

Muzeu im

August 4 @ 11:00 - 17:00
|Recurring Event (See all)

An event every week that begins at 11:00am on Friday, repeating until 29/12/2017

Muzeu Historik Kombëtar – The National Historical Museum, Muzeu Historik Kombëtar
Tirana, Albania
Muzeu im-calendar.Al

Muzeu im Tiranë, në Muzeun Historik Kombëtar çdo të premte në orën 11.00   A keni ndonjë unazë që jua ka lënë pas gjyshi apo gjyshja? Ndonjë vazo të vjetër në shtëpi? Apo çdo objekt tjetër që posedoni dhe vjen nga e shkuara e largët? Muzeu Historik Kombëtar na fton çdo të premte, të marrim …

Find out more »
+ Export Events