Loading Events
Find Events

Event Views Navigation

Events for 30/07/2017

Day Navigation

All Day

Rroftë

April 21 - September 23
“Marubi” National Museum of Photography – Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi”, Muzeu Kombëtar i Fotografisë "Marubi"
Shkodër, Albania
Ekspozita Rrofte -calendar.Al

Rroftë Shkodër - në Muzen  Kombëtar të Fotografisë, “Marubi” 21 prill – 23 shtator 2017   Ekspozita “Rroftë”, kuruar nga Blerta Hoçia do të prezantohet në sallën e ekspozimit në Muzen  Kombëtar të Fotografisë, “Marubi”, Shkodër.  Kjo ekspozitë kërkon të nxjerrë në pah një përbërës kaq të rëndësishëm në zhvillimin e historisë së çdo shoqërie, por …

Find out more »

Marubi celebrates the originals

May 1 - July 30
“Marubi” National Museum of Photography – Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi”, Muzeu Kombëtar i Fotografisë "Marubi"
Shkodër, Albania
Marubi celebrates the originals-calendar.Al

Marubi celebrates the originals Shkodër - në Muzeun Kombëtar të Fotografisë “Marubi” 1 maj – 30 korrik 2017 hapja ora 18:45    Muzeu i Fotografisë Marubi ju fton në ekspozitën “Marubi celebrates the originals”, kuruar nga Rudolf Schäfer. A është apo s’është e mundur të ruhen fotografitë bashkëkohore për kohëra të gjata, ashtu siç ka bërë …

Find out more »

Bota e Fëmijëve

June 23 - July 30
Galeria Kombëtare e Arteve – National Arts Gallery, National Arts Gallery, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania

Bota e Fëmijëve Tiranë - në Galerinë Kombëtare të Arteve BOTA E FËMIJËVE NË GKA 23 qershor-30 korrik 2017   Galeria Kombëtare e Arteve prezanton për publikun e saj ekspozitën “Bota e fëmijëve në GKA”. Kjo ekspozitë i kushtohet një publiku të veçantë, jo vetëm të rriturve artdashës por në veçanti krijuesve të vegjël. Në këtë …

Find out more »

The Legend is back home

July 6 - August 20
Galeria Kalo, Galeria Kalo, Rruga Ibrahim Rugova 1
Tirana, Albania
The legend is back home-calendar.Al

The Legend is back home Venue: GALERIAKALO Vernissage: 6 July 2017 at 19.00 hrs 6 July - 20 August 2017   ROZAFA IS BACK HOME The legend of the citadel of Shkodra – ROZAFA – remains a curious case. The sublime act of self-sacrifice of the young wife, ROZAFA, to the benefit of the city …

Find out more »

Vepra të kthyera

July 21 - August 25
Galeria Kombëtare e Arteve – National Arts Gallery, National Arts Gallery, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania
Vepra te kthyera-calendar.Al

Vepra të kthyera Tiranë - në Galerinë Kombëtare të Arteve 21 Korrik – 25 Gusht 2017 Gjatë muajve korrik dhe gusht 2017, Galeria Kombëtare sjell për publikun një ekspozitë me vepra dhe autorë shqiptar nga fondi i saj. Janë 45 piktura dhe 9 skulptura të cilat kanë një histori të veçantë. Me qëllim ekspozimin dhe …

Find out more »

GREEN FEST 2017

July 23 - July 30
Mitrovicë – Kosova, Mitrovicë
Mitrovicë, Kosovo
Green Festival-calendar.Al

GREEN FEST 2017 Kosovë - Mitrovicë 23 – 30 korrik 2017 Organizata 7ARTE edhe këtë vit organizon projektin tradicional Festivali Green ku për 7 ditë me rradhë (23 – 30 Korrik 2017) do të ketë aktivitete të ndryshme si: - Festivali i muzikës GREEN – edicioni 7 - Kinemaja e Hapur GREEN – edicioni 9 …

Find out more »

Marubi Street Art

July 30
|Recurring Event (See all)

An event every week that begins at 12:00am on Saturday and Sunday, repeating until 30/12/2017

Shkodër, Shkodër
Shkodër, Albania
Marubi Street Art-calendar.Al

Marubi Street Art Fundjavë në Shkodër në kërkim të atraksioneve turistike të qytetit? Ne ju propozojmë Marubin, jo vetëm si muze, por edhe si street art #marubistreetart . Harta ju tregon se ku mund të gjeni fotografitë e Marubit të aplikuara me teknikën e sticker-art në disa pika “të fshehura” të qendrës së qytetit. Ejani …

Find out more »
+ Export Events