Loading Events
Find Events

Event Views Navigation

Events for 30/05/2017

Day Navigation

All Day

Rroftë

April 21 - September 23
“Marubi” National Museum of Photography – Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi”, Muzeu Kombëtar i Fotografisë "Marubi"
Shkodër, Albania
Ekspozita Rrofte -calendar.Al

Rroftë Shkodër - në Muzen  Kombëtar të Fotografisë, “Marubi” 21 prill – 23 shtator 2017   Ekspozita “Rroftë”, kuruar nga Blerta Hoçia do të prezantohet në sallën e ekspozimit në Muzen  Kombëtar të Fotografisë, “Marubi”, Shkodër.  Kjo ekspozitë kërkon të nxjerrë në pah një përbërës kaq të rëndësishëm në zhvillimin e historisë së çdo shoqërie, por

Find out more »

Marubi celebrates the originals

May 1 - July 30
Marubi celebrates the originals-calendar.Al

Marubi celebrates the originals Shkodër - në Muzeun Kombëtar të Fotografisë “Marubi” 1 maj – 30 korrik 2017 hapja ora 18:45    Muzeu i Fotografisë Marubi ju fton në ekspozitën “Marubi celebrates the originals”, kuruar nga Rudolf Schäfer. A është apo s’është e mundur të ruhen fotografitë bashkëkohore për kohëra të gjata, ashtu siç ka bërë

Find out more »

Austrians at Heart

May 23 - June 13
Galeria Kalo, Galeria Kalo, Rruga Ibrahim Rugova 1
Tirana, Albania
Austrians at Heart-galeriakalo-calendar.Al

Austrians at Heart Exhibition by Jutta Benzenberg Tiranë, Galeria Kalo Vernissage 23 may, 18.00 hrs 23 may - 13 june

Find out more »

Notturno

May 24 - May 30
AK Art Gallery, Tirana, Albania
Notturno-calendar.Al

Notturno Ekspozitë Tiranë, në Ak Art Gallery 24 – 30 maj 2017, ora 19:00 Ak Art Gallery na fton në ekspozitën vetjake të piktores Violeta Kongo. “Notturno” vjen si një përmbledhje pikturash të realizuara nëpërmjet 3 teknikave: miks mbi kanavacë, akuarel mbi mëndafsh dhe karbon mbi karton.

Find out more »

JORGJI GJIKOPULLI / ATJE … KU KAM QENË, ATJE … KU DUA TË JEM

May 24 - June 2
Atje ku kam qene-Atje ku dua te jem-calendar.Al

JORGJI GJIKOPULLI / ATJE … KU KAM QENË, ATJE … KU DUA TË JEM Tiranë, Galeria FAB / Universiteti i Arteve më 24 maj – 2 qershor 2017 Hapja më  24 maj, ora 19.00 Oraret 10.00 – 14.00 dhe 17.00 – 20.00 Atje … ku kam qenë, Atje … ku dua të jem Duke mbetur besnik

Find out more »

FEMART

May 25 - May 30
Prishtina, Prishtina, Kosovo
FEMART-calendar.Al

FEMART Artpolis – Qendra për Art dhe Komunitet, organizon për herë të 5-të Festivalin FEMART duke filluar nga data 25-31 Maj 2017 (7 ditë) Këtë vit do të mbahen mbi 40 aktivitete në Prishtinë dhe në Mitrovicën Veriore FEMART - Festivali i artisteve dhe aktivisteve çdo vit angazhon mbi qindra artiste dhe aktiviste nga mbarë

Find out more »

Udhët drejt historisë

May 30 - June 4
Udhet drejt historise-calendar.Al

Udhët drejt historisë Panair Festiv Gjirokastër 30 maj – 4 qershor 2017   Ekspozitë festive me muzikë e kostume tradicionale, tregtim të gjithë prodhimeve bio, kuzhinës lokale apo bimë medicinale të rrethit Gjirokastër. Turistët vendas e të huaj do të mund të njihen me punime të shumta të artizanëve të vjetër dhe artistëve të rinj.

Find out more »
+ Export Events