Loading Events
Find Events

Event Views Navigation

Events for 30/04/2017

Day Navigation

All Day

Thesare te Fjetura – Sleeping Treasures

01/05/2016 - 30/04/2017
Thesare te Fjetura - Sleeping Treasures

Thesare te Fjetura - Sleeping Treasures Ekspozitë me ikona e objekte të tjerë, publikuar për herë të parë nga QKM Berat,  që u atribohen mjeshtërve ikonografë Onufri, Nikolla, Qiprioti, Çetiri dhe autorëve të tjerë anonimë. Realizuar gjatë shekullit XVI - XIX për kishat e qytetit të Beratit dhe Kalasë.    maj 2016 - prill 2017 …

Find out more »

Zef Shoshi – Vepra 1956-2014

March 30 - April 30
Galeria e Arteve e Kosovës – The Kosova Art Gallery, Rr. "Agim Ramadani" 60, 10000
Prishtinë, Kosovo
Zef Shoshi-vepra 1956-2014-calendar.Al

Zef Shoshi - Vepra 1956-2014 Ekspozitë Prishtinë - në Galerinë Kombëtare 30 mars - 30 prill Galeria Kombëtare e Arteve, Tiranë dhe Galeria Kombëtare e Kosovës ju ftojnë në ekspozitën vetjake të piktorit shqiptar Zef Shoshi, në kuadër të kalendarit kulturor Shqipëri-Kosovë.  Këto vepra janë pjesë e koleksionit të Galerisë Kombëtare të Arteve, Tiranë dhe …

Find out more »

Për tej të Figurshmes

April 14 - May 14
Galeria Kombëtare e Arteve – National Arts Gallery, National Arts Gallery, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania
zinni-veshi-Per tej te figurshmes-calendar.Al

Për tej të Figurshmes në ekspozitën personale të artistit Zinni Veshi Tiranë - tek Galeria Kombëtare e Arteve 14 prill – 14 maj 2017 kuruar nga Krenar Zejno   “Për tej të Figurshmes” nuk ka nevojë e as mundësi për koncept që projekton e prodhon ekspozitë, do të jetë tabloja vetë edhe projeksioni që ekspozon …

Find out more »

Passages

April 20 - May 15
Passages ekspozite-calendar.Al

Passages Tiranë - në Galerinë e Ministrisë së Kulturës ‘QAFA’ 20 prill – 15 maj   Gjatë ditës së enjte, më 20 prill, Galeria e Ministrisë së Kulturës, ka sjell ekspozitën e radhës. ‘Passages’ titullohet ekspozita e artistit Jean Pierre Romy, e cila përmban plot 30 punime, prej të cilave 16 janë skulptura dhe të …

Find out more »

Rroftë

April 21 - September 23
“Marubi” National Museum of Photography – Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi”, Muzeu Kombëtar i Fotografisë "Marubi"
Shkodër, Albania
Ekspozita Rrofte -calendar.Al

Rroftë Shkodër - në Muzen  Kombëtar të Fotografisë, “Marubi” 21 prill – 23 shtator 2017   Ekspozita “Rroftë”, kuruar nga Blerta Hoçia do të prezantohet në sallën e ekspozimit në Muzen  Kombëtar të Fotografisë, “Marubi”, Shkodër.  Kjo ekspozitë kërkon të nxjerrë në pah një përbërës kaq të rëndësishëm në zhvillimin e historisë së çdo shoqërie, por …

Find out more »

Prurje

April 21 - May 2
FAB Gallery (University of Arts) – Galeria FAB (Universiteti i Arteve), Galeria FAB - Universiteti i Arteve
Tirana, Albania
Prurje 2 - 3D-calendar.Al

Prurje Tiranë - Në Galerinë FAB 21 prill - 2 maj

Find out more »

Gjenerata A

April 26 - May 15
Galeria Kombëtare e Arteve – National Arts Gallery, National Arts Gallery, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania

Gjenerata A Tiranë - në Galerinë Kombëtare të Arteve Ekspozita hapet ditën e mërkurë 26 prill, ora 19.00 Ekspozita do të qëndrojë e hapur nga data : 26 prill-15 maj 2017   Galeria Kombëtare e Arteve  do të prezantojë ekspozitën e fotografit gjerman Julius Eb. Projekti fotografik “Gjenerata A” reflekton perceptimin e Julius Eb për …

Find out more »

South Outdoor Festival 2017 – Pilur

April 29 - May 1
Pilur South Outdoor Festival-calendar.Al

South Outdoor Festival 2017 - Pilur @ Pilur 29 April - 01 May 2017  Rezervime: http://festival.south.al/reservation/ We are going all to Pilur South Outdoor Festival to start the summer season. A fantastic opportunity to visit this place quite magnificent and above all for adrenaline part of the wind pipe, taking part in many of different …

Find out more »

Dita e Velës

April 29 - May 1
Dita e Veles-calendar.Al

Dita e Velës Në Plazhin e Velipojës - (në Hotel Princi i Vogël, Rruga Nr.4 në Velipojë) 29 prill, 1 Maj 2017 për rezervime: www.albanianwatersports.com     Albanian Water Sports - www.albanianwatersports.com - organizon Ditën e Velës më 1 Maj, në plazhin e Velipojës. Ftohen për të marrë pjesë të gjithë praktikuesit, dashamirësit e miqtë …

Find out more »

International Jazz Day

April 30
|Recurring Event (See all)

An event every year that begins at 12:00am on day 30 of April, repeating indefinitely

Albania
International Jazz Day-calendar.Al

International Jazz Day is a yearly event on 30 April   International Jazz Day is a yearly event on 30 April, organized by UNESCO to celebrate “the virtues of jazz as an educational tool, and a force for peace, unity, dialogue and enhanced cooperation among people.” The Day was proclaimed during the UNESCO General Conference in November 2011. The first …

Find out more »

General & PlayBoy

April 30
|Recurring Event (See all)

One event on 06/04/2017 at 12:00am

One event on 14/04/2017 at 12:00am

One event on 15/04/2017 at 12:00am

One event on 22/04/2017 at 12:00am

One event on 23/04/2017 at 12:00am

One event on 29/04/2017 at 12:00am

One event on 30/04/2017 at 12:00am

One event on 09/05/2017 at 12:00am

One event on 10/05/2017 at 12:00am

One event on 11/05/2017 at 12:00am

One event on 12/05/2017 at 12:00am

One event on 13/05/2017 at 12:00am

One event on 14/05/2017 at 12:00am

One event on 15/05/2017 at 12:00am

One event on 16/05/2017 at 12:00am

One event on 17/05/2017 at 12:00am

One event on 18/05/2017 at 12:00am

General dhe PlayBoy-calendar.Al

General & PlayBoy Premierë -një Komedi me regji dhe dramaturgji të Bujar Kapexhiut Shkodër - në Teatrin “Migjeni”, 5-6 prill Durrës -në Teatrin “Aleksandër Moisiu”, 14-16 prill Elbasan - në Teatrin “Skampa”, 22-23 prill Fier - në Teatrin “Bylis, 29-30 prill Tiranë - nëTeatrin Eksperimental “Kujtim Spahivogli", 9-18 maj

Find out more »
19:00

Pushteti i Grave

April 30 @ 19:00 - 20:30
|Recurring Event (See all)

One event on 28/04/2017 at 7:00pm

One event on 29/04/2017 at 7:00pm

One event on 30/04/2017 at 7:00pm

Teatri Kombëtar – National Theater, Teatri Kombëtar, Rruga Sermedin Said Toptani
Tirana, Albania
Pushteti i Grave-calendar.Al

PUSHTETI I GRAVE Tiranë - në Teatrin Kombëtar në dt. 27-28-29-30 Prill ora 19:00 Rezervimet në nr. 042223022   Teatri Kombëtar sjell në skenë një tjetër produksion të madh, variacion mbi komedinë,"Pushteti i grave", të ARISTOFANIT nga Spiro Duni. Interpretojnë: Flaura Kureta, Naun Shundi, Helidon Fino, Laert Vasili, Rajmonda Bulku, Elia Zaharia, Ligoraq Riza, Sokol …

Find out more »

Different Trains Festival 2017

April 30 @ 19:00 - 21:00
|Recurring Event (See all)

One event on 30/04/2017 at 7:00pm

One event on 03/05/2017 at 7:00pm

One event on 07/05/2017 at 7:00pm

One event on 09/05/2017 at 7:00pm

Albania, Albania
Different Trains-Bethoven Project-calendar.Al

Different Trains Festival 2017 çel sezonin pranveror të tij nga datat 29 prill deri në datë 9 maj 2017 Vlorë - datë 29 prill, në orën 19.00 në  Teatrin Petro Marko ( Mendelssohn- Beethoven- Lekeu) Tiranë - datë 30 prill në orën 19.00 në Universitetin e Arteve ( Mendelssohn- Beethoven- Lekeu) Tiranë - datë 3 …

Find out more »
20:00

TRAMVAJI DESHIRE

April 30 @ 20:00 - 22:00
|Recurring Event (See all)

One event on 28/04/2017 at 8:00pm

One event on 29/04/2017 at 8:00pm

One event on 30/04/2017 at 8:00pm

Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Teatri Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli", Rruga Sermedin Said Toptani
Tiranë, Albania
Tramvaji Deshire-calendar.Al

TRAMVAJI DESHIRE TIRANË - NË TKEKS 27, 28, 29, 30 prill 2017, ora 20:00 Rezervo në 0695717746 / 042278158   Autor : Tennessee Williams   Përktheu: Adriana Tolka   Regjia: Kiço Londo, Endri Çela, Dajana Nenaj   Kostumografe: Sofi Kara   Skenograf: Beqo Nanaj   Interpretojnë: Myzafer Ziflaj, Ina Gjonçi, Genci Fuga, Laura Nezha, Adriana Tolka, …

Find out more »
+ Export Events