Loading Events
Find Events

Event Views Navigation

Events for 21/04/2017

Day Navigation

All Day

Thesare te Fjetura – Sleeping Treasures

01/05/2016 - 30/04/2017
Thesare te Fjetura - Sleeping Treasures

Thesare te Fjetura - Sleeping Treasures Ekspozitë me ikona e objekte të tjerë, publikuar për herë të parë nga QKM Berat,  që u atribohen mjeshtërve ikonografë Onufri, Nikolla, Qiprioti, Çetiri dhe autorëve të tjerë anonimë. Realizuar gjatë shekullit XVI - XIX për kishat e qytetit të Beratit dhe Kalasë.    maj 2016 - prill 2017 …

Find out more »

Zef Shoshi – Vepra 1956-2014

March 30 - April 30
Galeria e Arteve e Kosovës – The Kosova Art Gallery, Rr. "Agim Ramadani" 60, 10000
Prishtinë, Kosovo
Zef Shoshi-vepra 1956-2014-calendar.Al

Zef Shoshi - Vepra 1956-2014 Ekspozitë Prishtinë - në Galerinë Kombëtare 30 mars - 30 prill Galeria Kombëtare e Arteve, Tiranë dhe Galeria Kombëtare e Kosovës ju ftojnë në ekspozitën vetjake të piktorit shqiptar Zef Shoshi, në kuadër të kalendarit kulturor Shqipëri-Kosovë.  Këto vepra janë pjesë e koleksionit të Galerisë Kombëtare të Arteve, Tiranë dhe …

Find out more »

Lojtari – the Player

April 8 - April 25
Lojtari-the Player-calendar.Al

Lojtari-The Player me artistin Kosta Koçi Tiranë - në Zeta Galeri 8 – 25 prill 2017 Piktura dhe skulptura shumëngjyrëshe sjellin melankolinë e njeriut të thjeshtë, i pa fuqishëm për të ndryshuar fatin e tij.

Find out more »

Për tej të Figurshmes

April 14 - May 14
Galeria Kombëtare e Arteve – National Arts Gallery, National Arts Gallery, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania
zinni-veshi-Per tej te figurshmes-calendar.Al

Për tej të Figurshmes në ekspozitën personale të artistit Zinni Veshi Tiranë - tek Galeria Kombëtare e Arteve 14 prill – 14 maj 2017 kuruar nga Krenar Zejno   “Për tej të Figurshmes” nuk ka nevojë e as mundësi për koncept që projekton e prodhon ekspozitë, do të jetë tabloja vetë edhe projeksioni që ekspozon …

Find out more »

TRAMVAJI DESHIRE

April 15 - April 29
Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, Teatri Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli", Rruga Sermedin Said Toptani
Tiranë, Albania
Tramvaji Deshire-calendar.Al

TRAMVAJI DESHIRE TIRANË - NË TKEKS 15 – 29 prill 2017, ora 20:00 Rezervo në 0695717746 / 042278158   Autor : Tennessee Williams   Përktheu: Adriana Tolka   Regjia: Kiço Londo, Endri Çela, Dajana Nenaj   Kostumografe: Sofi Kara   Skenograf: Beqo Nanaj   Interpretojnë: Myzafer Ziflaj, Ina Gjonçi, Genci Fuga, Laura Nezha, Adriana Tolka, …

Find out more »

Paint in Albania 2017

April 20 - April 27
Albo Fine Art, Rr. "Myslim Keta "
Tirana, Albania
Paint in Albania-calendar.Al

Paint in Albania 2017 Tiranë - Albo Fine Art, Rr. "Myslim Keta  20-27 prill 2017 Artistë, piktorë, artdashës mund të bëhen pjesë e aktivitetit “Paint in Albania 2017”. Për rreth 7 ditë do të udhëtohet drejt Pogradecit dhe Korçës, për të realizuar piktura në natyrë, si dhe plot aktivitete të tjera.

Find out more »

Passages

April 20 - May 15
Passages ekspozite-calendar.Al

Passages Tiranë - në Galerinë e Ministrisë së Kulturës ‘QAFA’ 20 prill – 15 maj   Gjatë ditës së enjte, më 20 prill, Galeria e Ministrisë së Kulturës, ka sjell ekspozitën e radhës. ‘Passages’ titullohet ekspozita e artistit Jean Pierre Romy, e cila përmban plot 30 punime, prej të cilave 16 janë skulptura dhe të …

Find out more »

Festivali XXII Mbarëkombëtar Pianisti i Ri

April 21
|Recurring Event (See all)

One event on 22/04/2017 at 12:00am

One event on 23/04/2017 at 12:00am

Universiteti i Arteve – University of Arts, Universiteti i Arteve
Tirana, Albania
EPTA-Festivali XXII Mbarekombetar Pianisti i Ri-calendar.Al

Festivali XXII Mbarëkombëtar Pianisti i Ri Tiranë - në Universitetin e Arteve, në sallën Çesk Zadeja 21 - 23 prill, 2017  

Find out more »

Rroftë

April 21 - September 23
“Marubi” National Museum of Photography – Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi”, Muzeu Kombëtar i Fotografisë "Marubi"
Shkodër, Albania
Ekspozita Rrofte -calendar.Al

Rroftë Shkodër - në Muzen  Kombëtar të Fotografisë, “Marubi” 21 prill – 23 shtator 2017   Ekspozita “Rroftë”, kuruar nga Blerta Hoçia do të prezantohet në sallën e ekspozimit në Muzen  Kombëtar të Fotografisë, “Marubi”, Shkodër.  Kjo ekspozitë kërkon të nxjerrë në pah një përbërës kaq të rëndësishëm në zhvillimin e historisë së çdo shoqërie, por …

Find out more »

Prurje

April 21 - May 2
FAB Gallery (University of Arts) – Galeria FAB (Universiteti i Arteve), Galeria FAB - Universiteti i Arteve
Tirana, Albania
Prurje 2 - 3D-calendar.Al

Prurje Tiranë - Në Galerinë FAB 21 prill - 2 maj

Find out more »

Albanian Music by Endri & Stefi

April 21
RockStock, Tirana International Hotel, Sheshi Skenderbej
Tirana, Albania
Albanian Music Endri and Stefi-calendar.Al

Albanian Music by Endri & Stefi Tiranë - në Rockstock Këtë të premte 21 Prill në një mbrëmje të dedikuar ekskluzivisht muzikeë shqiptare, Endri dhe Stefi do të shpalosin energjinë dhe karizmën që i karakterizon. Të shoqëruar nga banda e tyre dhe Dj Olti-C   Ejani të argëtoheni me këta artistë unik 

Find out more »
Ongoing

Olen Cesari

April 19 @ 08:00 - April 21 @ 19:00
Pallati i Kongreseve – Palace of Congresses, Pallati i Kongreseve, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania
Olen Cesari-calendar.Al

Olen Cesari International Clandestine Orchestra Tiranë - në Pallatin e Kongreseve 19 prill; në orën 19.00

Find out more »
10:30

Right to the City

April 21 @ 10:30 - 17:00
Universiteti “Luigj Gurakuqi”, Sheshi "2 Prilli"
Shkodër, Albania
Right to the City-calendar.Al

Right to the City Shkodër -  Aula A3, Rectorate of University 'Luigj Gurakuqi'  8th April - 27th May 2017, Every Saturday at 10:30 am  A cycle of debates about the City and the Communities in Balkan Citi4s are getting held by guest speakers as urban planner, philosopher, sociologist, artist and activist from their respective cities: SHKODRA, MOSTAR …

Find out more »
11:00

Muzeu im

April 21 @ 11:00 - 17:00
|Recurring Event (See all)

An event every week that begins at 11:00am on Friday, repeating until 29/12/2017

Muzeu Historik Kombëtar – The National Historical Museum, Muzeu Historik Kombëtar
Tirana, Albania
Muzeu im-calendar.Al

Muzeu im Tiranë, në Muzeun Historik Kombëtar çdo të premte në orën 11.00   A keni ndonjë unazë që jua ka lënë pas gjyshi apo gjyshja? Ndonjë vazo të vjetër në shtëpi? Apo çdo objekt tjetër që posedoni dhe vjen nga e shkuara e largët? Muzeu Historik Kombëtar na fton çdo të premte, të marrim …

Find out more »
19:00

Koncert i Orkestrës Simfonike RTSH

April 21 @ 19:00 - 20:30
Universiteti i Arteve – University of Arts, Universiteti i Arteve
Tirana, Albania
Koncert i Orkestres Simfonike RTSH-calendar.Al

Koncert i Orkestrës Simfonike RTSH Tiranë - ne Universitetin e Arteve të premten, datë 21 Prill 2019, ora 19.00   Me dirigjent Joseph Debrincat (Maltë) dhe soliste Silvana Skenderi (piano).   Drejtor Artistik Sokol Toto Koncert i Orkestres Simfonike RTSH-Joseph Debrincat-calendar.Al

Find out more »
19:30

Plumbç

April 21 @ 19:30 - 21:00
Qendra Rinore ARKA, Qendra Rinore ARKA - Bar&Hostel, Rruga G'juhadol
Shkodra, Albania
Plumbc-calendar.Al

Plumbç ... po afron Shkodër - në Qendrën Rinore Arka 21 Prill 2017 Regjistrimi i lexuesve: 19:00 - 19:30 Mbramja fillon: 19:30 I ftuem artisti nga Kosova Shpëtim Selmani. Mikpritëse e mbramjes: Elona Çuliq

Find out more »
20:00

39 Hapat

April 21 @ 20:00 - 21:30
|Recurring Event (See all)

One event on 21/04/2017 at 8:00pm

One event on 22/04/2017 at 8:00pm

One event on 23/04/2017 at 8:00pm

39 hapat-calendar.Al

39 Hapat Tiranë - ne Teatrin Metropol 20, 21, 22, 23 prill 2017, ora 20:00 Per rezervime : 067 22 70 668 Komedia “39 Hapat” vepër e autorit Patric Barlow adoptuar në tekstin e John Buchan dhe filmin e suksesshëm të Alfred Hitchcock vjen për herë të parë, premierë në Shqipëri dhe Evropë. Është një nga …

Find out more »
+ Export Events