Loading Events
Find Events

Event Views Navigation

Events for 09/04/2017

Day Navigation

All Day

Thesare te Fjetura – Sleeping Treasures

01/05/2016 - 30/04/2017
Thesare te Fjetura - Sleeping Treasures

Thesare te Fjetura - Sleeping Treasures Ekspozitë me ikona e objekte të tjerë, publikuar për herë të parë nga QKM Berat,  që u atribohen mjeshtërve ikonografë Onufri, Nikolla, Qiprioti, Çetiri dhe autorëve të tjerë anonimë. Realizuar gjatë shekullit XVI - XIX për kishat e qytetit të Beratit dhe Kalasë.    maj 2016 - prill 2017 …

Find out more »

Zef Shoshi – Vepra 1956-2014

March 30 - April 30
Galeria e Arteve e Kosovës – The Kosova Art Gallery, Rr. "Agim Ramadani" 60, 10000
Prishtinë, Kosovo
Zef Shoshi-vepra 1956-2014-calendar.Al

Zef Shoshi - Vepra 1956-2014 Ekspozitë Prishtinë - në Galerinë Kombëtare 30 mars - 30 prill Galeria Kombëtare e Arteve, Tiranë dhe Galeria Kombëtare e Kosovës ju ftojnë në ekspozitën vetjake të piktorit shqiptar Zef Shoshi, në kuadër të kalendarit kulturor Shqipëri-Kosovë.  Këto vepra janë pjesë e koleksionit të Galerisë Kombëtare të Arteve, Tiranë dhe …

Find out more »

Karl Korab- Një jetë pranë telajos

March 31 - April 14
Karl Korab-nje jete prane telajos-calendar.Al

Karl Korab- Një jetë pranë telajos Ekspozitë Shkodër - Galeria e Arteve Shkodër 31 mars – 14 prill Galeria e Arteve e Bashkisë së Shkodrës në bashkëpunim me Konsullatën e Nderit Shkodër dhe Ambasadën Austriake, hapin ekspozitën “Karl Korab- Një jetë pranë telajos”.

Find out more »

Fractured Body

April 3 - April 17
FAB Gallery (University of Arts) – Galeria FAB (Universiteti i Arteve), Galeria FAB - Universiteti i Arteve
Tirana, Albania
Fractured Body-calendar.Al

Fractured Body Ekspozitë Tiranë - Galeria FAB 3 - 17 prill, ora 19:00 Univeristeti i Arteve prezanton ekspozitën “Fractured Body”, në të cilën marrin pjesë artistë shqiptarë dhe të huaj. Fractured Body / contemporary New York artists take on the human form   Alkan Nallbani / Graham Day Guerra / Norm Paris / Jason Bereswill / Jane …

Find out more »

Comfort/Discomfort

April 4 - April 20
Galeria Kalo, Galeria Kalo, Rruga Ibrahim Rugova 1
Tirana, Albania
Comfort-Discomfort-calendar.Al

Comfort/Discomfort Idlir Koka, displaying selected works from KALO COLLECTION 4 – 20 April The opening will take place at 18.00 hrs at GALERIAKALO Analyze objects through their disintegration – this is an approach that the Alba- nian contemporary artist, Idlir Koka, adopts to examine and explore details of vari- ous objects, circumstances and feelings. He …

Find out more »

Ylli pa emër

April 6 - April 9
Teatri Aleksandër Moisiu – Alexander Moissi Theatre, Durrës, Teatri Aleksandër Moisiu
Durrës, Albania
Ylli pa emer-calendar.Al

Ylli pa emër Durrës - në Teatrin “Aleksandër Moisiu" 6-9 prill, ora 19:00 Komedia romantike “Ylli pa emër” i autorit të njohur rumun Mihael Sebastian do të jetë premierë më e re në teatrin “Aleksandër Moisiu”, me regji të Erion Kames.

Find out more »

Ventaglio d’Arpe

April 8 - April 9
Ventaglio D-Arpe-calendar.Al

Ventaglio d’Arpe Koncert Tiranë - në Qendrën kulturore të Katerdrales Ortodokse, më 8 prill në orën 19.00 Vlorë - në Teatrin "Petro Marko", në 9 prill në orën 18.00   Instituti Italian i Kulturës na fton të bëhemi pjesë e koncerteve të orkestrës “Ventaglio d’Arpe”, e cila vjen për herë të parë në Shqipëri. Orkestra "VENTAGLIO D’ARPE" …

Find out more »

Ditët Dibrane dhe Matjane në Tiranë

April 8 - April 9
Ditet Dibrane dhe Matjane ne Tirane-calendar.Al

Ditët Dibrane dhe Matjane në Tiranë Panair Tiranë - në Sheshin Kreativ “Pazari i Ri” 8 - 9 prill Traditat dhe trashëgimia kulturore Dibrane janë një pasuri e madhe kombëtare. Për të shijuar këtë traditë, vizitoni panairin “Ditët Dibrane dhe Matjane në Tiranë”.

Find out more »

Lojtari – the Player

April 8 - April 25
Lojtari-the Player-calendar.Al

Lojtari-The Player me artistin Kosta Koçi Tiranë - në Zeta Galeri 8 – 25 prill 2017 Piktura dhe skulptura shumëngjyrëshe sjellin melankolinë e njeriut të thjeshtë, i pa fuqishëm për të ndryshuar fatin e tij.

Find out more »
+ Export Events