Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Zef Shoshi – Vepra 1956-2014

March 30 - April 30

Zef Shoshi-vepra 1956-2014-calendar.Al

Zef Shoshi – Vepra 1956-2014

Ekspozitë

Prishtinë – në Galerinë Kombëtare

30 mars – 30 prill

Galeria Kombëtare e Arteve, Tiranë dhe Galeria Kombëtare e Kosovës ju ftojnë në ekspozitën vetjake të piktorit shqiptar Zef Shoshi, në kuadër të kalendarit kulturor Shqipëri-Kosovë.  Këto vepra janë pjesë e koleksionit të Galerisë Kombëtare të Arteve, Tiranë dhe koleksionit privat të artistit.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone

Details

Start:
March 30
End:
April 30
Event Categories:
,