Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Record Store Day

April 22

Record Store Day-calendar.Al

Record Store Day

Tiranë – tek Pazari i Ri

më 22 prill

Me 22 Prill, te Pazari i ri, per here te pare vihet Tirana ne harten boterore te Record Store Day – 20 + Dj dhe entuziast te Vinilit nga Shqiperia, Kosova, Italia, Bullgaria, Maqedonia dhe Greqia mblidhen per te festuar nje nga pasionet me virale te shekullit te 20. Ata do te performojne per 12 ore rresht me sete muzikore te ndertuara vetem ne vinil … Gjithashtu gjate aktivitetit do te kete tezga ku do te mund te blihen Vilnyl dhe Libra ..

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone

Details

Date:
April 22
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/tullacenter/?fref=ts

Venue

Pazari i Ri
Pazari i Ri
Tirana, Albania
+ Google Map