Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Pushteti i Grave

April 27 @ 19:00 - 20:30

|Recurring Event (See all)

One event on 28/04/2017 at 7:00pm

One event on 29/04/2017 at 7:00pm

One event on 30/04/2017 at 7:00pm

Pushteti i Grave-calendar.Al

PUSHTETI I GRAVE

Tiranë – në Teatrin Kombëtar

në dt. 27-28-29-30 Prill ora 19:00

Rezervimet në nr. 042223022

 

Teatri Kombëtar sjell në skenë një tjetër produksion të madh, variacion mbi komedinë,”Pushteti i grave”, të ARISTOFANIT nga Spiro Duni.

Interpretojnë: Flaura Kureta, Naun Shundi, Helidon Fino, Laert Vasili, Rajmonda Bulku, Elia Zaharia, Ligoraq Riza, Sokol Angjeli, Ardian Cerga, Karafil Shena,Andon Koço, Gladiola Harizaj, Niada Saliasi, Luli Hoxha, Gjergj Mena, Klodian Hoxha, Dori Çaushi, Julinda Emiri dhe Klement Marku, Zeqir Sulkuqi Regjisor: Spiro Duni Skenograf: Fatbardh Marku Kompozitor: Elina Duni Kostumograf: Laedia Hajdari Koreograf: Artan Ibërshini

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone

Details

Date:
April 27
Time:
19:00 - 20:30
Event Categories:
,
Website:
http://teatrikombetar.gov.al

Venue

Teatri Kombëtar – National Theater
Teatri Kombëtar, Rruga Sermedin Said Toptani
Tirana, Albania
+ Google Map
Website:
http://www.teatrikombetar.gov.al