Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Letërsia dhe qyteti

April 5 @ 18:30 - 19:30

Letersia dhe qyteti-calendar.Al

Letërsia dhe qyteti

Fatos Lubonja

Tiranë – You Me & Bukowski
Rruga Jul Variboba, 1000 Tirana, Albania

5 prill, ora 18:30

Fatos Lubonja, një emër i njohur i mendimit e letrave shqipe, vjen në një rrëfim ndryshe përballë Beti Njumës e Alda Bardhylit. Letërsia si një përballje me kujtesën dhe intelektuali përballë politikës, vjen në një bisedë me një protagonist që I ka bërë këto përballje me jetën e tij…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone

Details

Date:
April 5
Time:
18:30 - 19:30
Event Categories:
, ,

Venue

You Me & Bukowski
Tirana, Albania + Google Map