Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Jazz in Albania

July 21

|Recurring Event (See all)

An event every day that begins at 12:00am, repeating until 22/07/2017

One event on 25/07/2017 at 12:00am

One event on 26/07/2017 at 12:00am

Jazz in Albania-calendar.Al

Jazz in Albania

Tiranë – Në Hotel Rogner

18-22 korrik dhe 25-26 korrik 2017, në orën  20.30

Shitja e biletave: Ne Hollin e Rogner Hotel Tiranë

në orën  10.00 – 13.00 & 18.00 – 21.00

Për biletat mund të rezervoni duke filluar nga momenti që lexoni EVENTIN në numrin e telefonit: 0693181023; email: jazzinalbania@gmail.com; facebook: JazzinAlbania; Syri Blu;

Festivali Ndërkombëtar Jazz in Albania vjen ne Edicionin e VI-të të tij me një mozaik të jashtëzakonshëm artistësh dhe grupe pjesëmarrësish nga Italia, Greqia, Hungaria, Serbia, Kosova, Shqipëria, Turqia, Egjipti, etj; Temperaturat e larta të kësaj vere do të kenë një sfidues të jashtëzakonshëm, muzikën dhe artin e mrekullueshëm të artistëve pjesëmarres, të cilën mund ta shijoni në ambjentet e Rogner Hotel Tirana, në tarracën e mrekullueshme, arreduar si për një festë muzikore LIVE. 
ËSHTË BUKUR KUR TRADITA VAZHDON, DHE TASHMË FESTIVALI KA DATËLINDJEN E VI-TË!

Jazz in Albania Festival Tirana-calendar.Al

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone

Details

Date:
July 21
Event Categories:
,
Website:
http://jazzinalbania.al

Venue

Hotel Rogner
Rogner Hotel, Bulevardi Dëshmorët e Kombit
Tirana, Albania
+ Google Map
Website:
http://www.hotel-europapark.com