Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Frymëmarrje

April 5 @ 20:00 - 21:00

Frymemarrje-calendar.Al

Frymëmarrje

Tiranë – në Teatrin e Kukullave

5 prill, ora 20:00

Një histori dashurie shkruar nga Macmillan, shqetësuese dhe origjinale, e sinqertë dhe aktuale.
Dy personazhe që dashurojnë përmes komplikimeve, ndjenjave.
Dalëngadalë fokusi i tekstit lëviz në temë ekologjike, në shpëtimin e planetit dhe në furnizimin me ajër për brezat e ardhshëm; derisa pika nevralgjke kap kapacitetin e mushkërive të dy protogonistëve në skenë …

Aktorë: Erdit Asllanaj, Linda Jarani
Regjisor: Adonis Filipi
Autor: Donald Macmillan

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone

Details

Date:
April 5
Time:
20:00 - 21:00
Event Categories:
,

Venue

Teatri i kukullave
Teatri i Kukullave
Tirana, Albania
+ Google Map